Hakkımızda

Atlantis Kültür Sanat

Atlantis Kültür Sanat, Atlantis Medya’nın şehrin sosyal hayatına hediye ettiği, çok amaçlı ve ayrıcalıklı bir kültür sanat merkezidir. Atlantis Kültür Sanat’ta, sanat ve yetenek eğitimlerimizle birlikte, kişisel gelişim ve hobi atölyelerimiz de mevcuttur. Drama, Diksiyon, Resim, Moda Tasarımı eğitimlerinin yanı sıra Keman, Piyano, Yan Flüt, Gitar, Elektro Gitar, Bağlama, Çello, Kanun gibi enstrüman eğitimlerimizle de hizmet vermekteyiz.

Ayrıca zengin yiyecek ve içecek menüsüne sahip nezih kafe alanımızda, ücretsiz dinletiler gerçekleştirmekteyiz. Kafe alanında bulunan kütüphanemizde felsefe ve sanata dair kitaplar bulabilirsiniz.

AKS-i Sahne olarak adlandırdığımız 80 Kişilik oda tiyatromuzda, yetişkinler ve çocuklar için oyunlar sergilemekteyiz. AKS-i Sahne; ses, ışık, görüntü alt yapısı, kulis ve fuayesi ile şehrin ilk özel profesyonel tiyatrosudur..

Merkezimizin bahçesinde bulunan 250 kişi kapasiteli açık hava amfimizde; tiyatro, stand-up ve konserlerle beraber, yaz aylarında açık hava sinema etkinlikleri de gerçekleştirmekteyiz.

Merkezimizde, restorasyonunu kurucularımız Cafer Sadık Şahin ve Mehmet Koçak’ın bizzat üstlendiği, tescilli tarihi eser Devler (Devletler) Sarnıcı bulunmaktadır. Sarnıcımız, 900 yıllık tarihi ve muhteşem akustiği ile Atlantis Kültür Sanat’ın en özel ve farklı alanıdır. 60 Kişi kapasiteli sarnıcımız, akustik performanslar ve söyleşilere ev sahipliği yapmaktadır.

Eğitimleri, etkinlik alanları, çalışma alanları, sarnıcı ve kafesi ile Türkiye’nin bu bağlamdaki ilk özel kültür sanat girişimi olan merkezimizi haftanın her günü 09:00-24:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.